Pianki

 

Do wypełniania naszych materacy stosujemy pianki niemieckiej firmy Carpenter, która od 1948 roku zajmuję się wytwarzaniem pianek. Natomiast producentem wykorzystywanej przez nas pianki lateksowej jest belgijska firma Enkev, która od 1932 roku zajmujący się wytwarzaniem produktów z surowców naturalnych. W naszej ofercie można znaleźć trzy rodzaje: Talalay Latex, pianka Celsius® oraz pianka Richlux®:

 

Pianka Talalay Latex

Talalay Latex -  miękki i podtrzymujący, pomaga złagodzić punkty nacisku, jest przeciwbakteryjny i odporny na pleśń i roztocza obecne w kurzu. Lateks naturalny jest materiałem odnawialnym. 100% Czysty Naturalny Lateks jest z natury hypoalergiczny, antybakteryjny i odporny na  roztocza znajdujące się w kurzu, czyniąc go doskonałym środkiem dla alergików lub osób, które pragną oddychać świeżym, czystym powietrzem podczas snu. W dodatku naturalny lateks jest oddychający. Ociepla cię zimą i chłodzi latem. Lateks pochodzący z kauczukowca jest najbardziej naturalnie trwałym materiałem amortyzującym jaki jest dostępny na rynku. Z tego powodu, nawet jeżeli kosztuje on trochę więcej na początku, to na dłuższą metę tylko lateks zapewni Ci w ciągu przyszłych lat najlepszą równowagę między komfortem i podparciem.

Pianka Avena jest pianką znakowaną i opatentowaną, która ma być alternatywą dla pianki lateksowej. Od lat dziewięćdziesiątych nastąpił już od 1990 r. I ma na celu uzyskanie takiej samej ogólnej wrażliwości, wygody i wsparcia, które można uzyskać w materacu z pianki lateksowej, ale z większą trwałością. 

Pianka Celsius®

Pianka Celsius® - pianka termo-elastyczna, odznacza się niską sprężystością, jest wrażliwa na temperaturę oraz równomiernie rozkłada nacisk masy ciała. Materace i poduszki z pianek termo-elastycznych są używane przez specjalistów medycznych w celu zapobiegania odleżynom.

 

Pianka Richlux®

Pianka Richlux® - pianka wysoko-elastyczna, która posiada podwyższone parametry sprężystości oraz wytrzymałości. Pianki te nadają się w szczególności do produkcji materacy o podwyższonym standardzie. 

 

Pianki firmy Carpenter posiadają certyfikat Oeko-Tex, potwierdzające jej wysoką jakość. 

 

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl