Co to w ogóle łóżko kontynentalne? 0
Co to w ogóle łóżko kontynentalne?

Cześć!

W dzisiejszym poście odpowiem wam na nasze tytułowe pytanie. Tak jak wspomniałem pierwsza konstrukcja łóżka kontynentalnego pojawiła się pod koniec 19 wieku, przez kolejne lata zmieniały się materiały wypełnienia ale cztery podstawowe elementy pozostały niezmienne:

- materaca dolny tzw. box ogólnie mówiąc pełni funkcję stelaża, gdyż jego spodnia część to skrzynia (ang. box) wykonana z płyty paździerzowej, płyty meblowej lub litego drewna. Następnie na skrzyni umieszczone są rzędy sprężyn, a na nich umieszczona jest pianka lub materiały naturalne. Całość zwykle obleczona jest materiałem tapicerskim.

- materaca głównego czyli najważniejsza część od niego zależy twardość jak i komfort, zbudowany jest z rzędu sprężyn które z każdej strony obudowane są pianką. Zdarza się, że najdroższe materaca posiadają dodatkowo warstwę materiałów naturalnych od góry  i od dołu materaca. Dwustronne wypełnienie umożliwia obracanie materaca a co za tym idzie zwiększenie jego żywotność. Całość zwykle obleczona dzianiną. Zdarza się, że jest częściowo obleczona dzianiną w środkowej część górnej i dolnej strony (dzianina umożliwia tzw. oddychanie materaca czyli swobodny przepływ powietrza). Natomiast reszta jest z tkaniny tapicerskiej.

- materaca wierzchniego tzw. topper część higieniczna oraz częściowo odpowiedzialna za komfort, składa się głównie z różnych rodzaj pianek lub naturalnego lateksu. Tutaj sprawa wygląda materiału zewnętrznego jest identyczna jak w materacu głównym.

- wezgłowie część estetyczna jak również higieniczna, chroni ścianę przed zabrudzeniami, zbudowana głównie ze stelaża pianki i materiału tapicerskiego.

Dziękuję wytrwałym za przebrnięcie tego bardziej technicznego postu. Uważam jednak, że jest bardzo ważne wiedzieć co mamy w środku swojego łóżka. Macie pytania? Może o czymś zapomniałem? Zapraszam do dyskusji. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl