Pokaż kotku co masz w środku? Cz. 1 Sprężyny 0
Pokaż kotku co masz w środku? Cz. 1 Sprężyny

Cześć!

Dzisiaj przyjemniejsza bo bardziej praktyczna wiedza. Opowiem wam o materiałach, które znajdują się w środku łóżka i wpływają na ogólny komfort spania.

W technologii sprężyn w produkcji łóżek korzysta się ze sprężyn bez kieszeniowych i kieszeniowych:

Sprężyn bez kieszeniowe -  posiadają się mniejszą średnicą sprężyny niż w przypadku Bonnell. Sprężyny są ze sobą połączone dlatego charakteryzująca się dużym podparciem i ograniczonym przenoszeniem ruchu.

Sprężyny kieszeniowe - każda sprężyna formatki kieszeniowej, umieszczona jest w oddzielnej kieszonce wykonanej z włókniny zapewniającej dużą wytrzymałość. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda sprężyna pracuje niezależnie, co pozwala na doskonałe dopasowanie materaca do ciała i właściwe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Doskonałe rozłożenie nacisku.

Omawiając sprężyny chciałby również omówić ważny parametr czyli twardość. Jest to bardzo subiektywny parametr ale najczęściej przyjmuje się, że:

H1 – to materac bardzo miękki. Według wielu fachowców nie stanowi odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa.

H2 – materac miękki, szczególnie doceniany przez kobiety i dzieci. Twardość H2 zaleca się osobom o wadze do 80kg.

H3 – to materace dość twarde. Taką twardość poleca się osobom ważącym od 80 do 100kg. Osoby lżejsze mogą nie czuć się dobrze na materacu o tej twardości, a ich komfort snu będzie znacznie niższy.

H4 – materace twarde, nadające się wyłącznie dla osób ciężkich. Optymalna waga użytkownika powinna przekraczać 100kg.

H5 – materac bardzo twardy. Niezbyt często spotykany polecany wyłącznie dla osób bardzo ciężkich.

Dziękuję jeżeli macie jakieś pytania dotyczące sprężyn lub chcecie się dowiedzieć jaka twardość będzie dla was najlepsza zapraszam do komentowania!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl